Thodex Nem Coin Nedir? Todeks Nem Coin

Thodex Nem Coin Nedir? Todeks Nem Coin

Yaklaşık olarak 3,7 milyar doların üstünde Pazar payına sahip olan Nem Coin, popüler Todeks kripto paralar arasında yer almaktadır. Bitcoinden sonra yüzlerce Todex kripto para piyasaya sürülmüş ve sadece başarılı olanlar piyasada tutunabilmiştir. Thodex Nem Coin XEM Sorular olarak da bilinmektedir. Gelin şimdi Nem Coin nedir, kısaca bir göz atalım.

Thodex Nem Coin Nedir?

Merkezi olmayan bu kripto para 2015 yılında piyasaya sürülmüştür. Orijinal kaynak koduna sahip olması Nem Coin’i diğer kripto paralardan ayırmaktadır. Blockchain analizi yapılarak artılar ve eksiler gözlemlenerek ortaya çıkarılmıştır. Zaten Bitcoin dışındaki tüm kripto paralar Blockchain zincirindeki eksiklikleri iyileştirecek metodolojiyle üretilmektedir.

Gereksiz kodları önleyerek verimliği arttırmayı amaçlayan Nem Coin teknolojisi yüksek enerji gerektiren cihazlara gerek kalmadan koin üretimi yapılmasını sağlıyor. Bilindiği üzere koin üretiminde kodlar ve karmaşık matematiksel yazılımların çözülmesi gerekiyor. Bitcoinde bunun için profesyonel cihazlara ihtiyaç duyuluyor. Nem Coin’de ise bu tür cihazlara gerek kalmadan koin üretimi yapmak mümkün oluyor. Nem Coin erişim blokları zincirine sahip olmaya gerek kalmadan yorumlanan API’ler kullanılarak üretilebiliyor.

Thodex Nem Coin Farkı Nedir?

Nem Coin Blockchain platformuna yeni teknolojiler getirmiştir. POI (Proof Of Importance) algoritması hareket halindeki tüm işlemleri hesaplayarak adil dağılım ortamı yaratır. Yani kripto paranın gelişiminde ve dağılımda katkı sağlayan kullanıcıların ödüllendirilmesi mümkün olur.

Mevcut algoritmada kullanıcının cüzdanındaki para belirlenebiliyordu. Bu algoritmada ise tüm işlemler takip edilebiliyor. Blok üretme süresini kısaltan bu yeni teknoloji ile blok üretme süresi bir dakikaya kadar inmiştir. NEM yazılımı Windows, Mac OS ve Linux işletim sistemlerinde çalışabilmektedir. Para biriminin geliştirilmesi ve dolaşımı daha kolaydır.

Büyük bir işlem hacmine sahip olan Bitcon NEM hız, kullanım kolaylığı ve ölçülebilirlik açısından çok daha avantajlıdır. Bitcoindeki madencilik yoluyla üretim yerine bu kripto para hasat adı verilen yöntemle üretilmektedir. Hasat madencilik gibi yüksek elektrik gücüne ihtiyaç duymaz ve basit donanımlarla çalışabilir. Süpernode programı ağ içinde aktif nodlarla çalışanlara ödüller vermektedir.

Zincir yüksekliği, bant genişliği gibi ihtiyaçlara cevap veren aktif kullanıcılara ödüller verilir. Süpernode programına katılabilmek için 30 milyon Nem Coin sahibi olmak gerekiyor.

Todex Nem Xem Coin Mimarisi Nasıldır?

Nem Coin mimarisi sadelik ve geliştirme esnekliğine odaklanmıştır. Herkesin kendi sunucularında bu para birimini geliştirmesi için tasarlanmıştır. Açık merkezli olan bu mimari kendi kendini desteklemektedir. Sunucuların blok zincirine kolaylıkla arayüz oluşturmasını sağlar. Sıfırdan inşa edilen NEM Blockchain teknolojisinin benzersiz bir uygulamasıdır. Güçlü ve düzenli bir platform olarak kendi akıllı varlıklarınızı oluşturmanıza olanak tanır.

Doğrudan halka açık işlemler sunan Nem Coin teknolojisi müşteri veya web uygulamalarını birbirine bağlayan verimli bulut hizmetleri de sunmaktadır. Akıllı varlık sistemi Blockchain kullanımını kişiselleştirmektedir. Özel varlıklar tanımlamak için blok dışı uygulamalara gerek kalmadan bu teknolojiyle akıllı varlık sistemi yaratmak mümkün oluyor. Sıfırdan kendi akıllı sözleşme kodunuzu yazabiliyorsunuz.

Kripto para birimi geliştiricileri için basit ve güvenilir bir yol sunan Nem Coin teknolojisi istediğiniz program dili ile kişisel Blockchain motoru oluşturmanızı sağlıyor. Nem tüm finansal ödemeler için kullanılabiliyor. Dünyanın her yerinde anında ödemeler ve havaleler için bu kripto parayı kullanabiliyorsunuz. Halka açık blok zinciri üzerinden istenilen şirketin ağına aktarım yapılabiliyor.

Çevrim içi alışverişler ve mobil ödemelerde Todeks Nem Coin kullanılabilmektedir. Nem teknolojisi programlama gerektirmeden kendi belirteçlerinizi veya kripto para biriminizi tanımlamanıza ve başlatmanıza olanak sağlar.

Todex Nem Coin nedir daha iyi anlayabilmek için bu yazımız da size yardımcı olabilir. Ayrıca kripto haberler konusunda daha farklı makalelere de bu linkimizden ulaşabilirsiniz.

Nem Coin