Dogecoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Dogecoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

2009 yılında ilk olarak Bitcoin kripto para birimi kavramının ortaya çıkmasının ardından pek çok kişi kripto para konusunda çok daha fazla bilgiye sahip oldu. Bitcoin’in hızlı şekilde popüler hale gelmesi, her geçen gün hızlı şekilde değer kazanması pek çok yatırımcının bu sektöre yönelmesini sağladı. Kripto para birimleri günümüzde artış gösterdiği gibi yüzlerce altcoine de sahiptir. Bu kripto para birimlerinden dilediğinizi ister satın alabilir isterseniz madenciliğini yapabilirsiniz. Biz bu konuda Altcoin’lerden birisi olan Dogecoin madenciliğinin nasıl yapılacağından bahsedeceğiz.

Dogecoin Nedir?

2013 yılında Jackson Palmer ve Billy Markus isimli Avusturyalı ve Amerikalı iki kişinin ortak olarak başlattığı bu kripto para birimi günümüze dek değer kazanmaya devam etmiş, varlığını da korumuştur. Bu iki arkadaş, sanal para birimi olan Dogecoin’in temel misyonu; Arkadaş canlısı olup, kripto paralara ilgisi olmayanları bile arkasından sürükleyecek bir çalışma olmasını hayal etmiş. Bu yüzden diğer sanal paralara kıyasla çok daha eğlenceli bir kripto para birimi olmaktadır. Maskot olarak da Shiba İnu köpeğini kullanmışlar. 6 Aralık 2013 tarihinde piyasaya duyurulan Dogecoin o günden bu güne dek kazançlı olduğu gibi eğlenceli bir misyona sahipti. Verdiği güven doğrultusunda popüler bir sanal para birimi unvanını da korudu.

Dogecoin Madenciliği

Madencilik yapmak için karşımıza iki farklı seçenek çıkıyor. Bunlardan ilki tek başınıza yani bireysel olarak diğeri ise Dogecoin madencilik havuzu ile birlikte ortak hareket ederek. Bireysel olarak madencilik yapmak ile havuzun bir parçası olarak toplu şekilde çalışmak arasında büyük bir fark vardır. Çünkü bireysel olarak yapacağınız madencilikten elde edeceğiniz kazancın çok daha fazlasını havuz sistemi ile elde edebilirsiniz. Havuz sisteminin bir parçası olmak için ücret ödemeniz gerekir. Bireysel olarak çalışmak yerine havuz sistemi ile çalıştığınızda daha hızlı şekilde ödül kazanırsınız, ödülünüz bölünse bile solo olarak çalışmaktan daha avantajlıdır. Bu yüzden yeni başlayan madenciler için en doğru yol bir havuz sistemine katılmaları olacaktır. Böylece ilk blok ödülünü çok kısa süre içerisinde alabilir siz de artık Dogecoin madencisi olabilirsiniz.

Bitcoin