Altcoin Piyasası Ne Durumda?

Altcoin Piyasası Ne Durumda?

Birçok analiste göre 2019 yılı altcoinler için güzel bir yıl olmadı. Piyasa fiyatları ve piyasada yaşanan değişiklikler altcoin piyasasını aşağı yönde etkilemekle kalmayıp en düşük seviyelerde yılı sonlandırmasına neden oldu.

Thodex Ethereum, altcoin piyasasında sıklıkla tercih edilen ve büyük kazançlara kapı aralayan bir para birimi olarak görülmüş olsa da geçtiğimizin yılın sonlarında bu yükseliş büyük bir düşüşle sonlandı. %90 gibi büyük bir kayıp yaşayan ve zirveden uzaklaşan altcoin Ethereum kripto para piyasasında bir hayli kötü şekilde yılı bitirdi. Ethereum ile birlikte sıklıkla tercih edilen bir diğer altcoin Ripple, %95 oranında bir düşüş yaşadı. Ethereum’a göre çok daha fazla kayıp yaşayan XRP iki yıldır hiç ulaşmadığı alt seviyelere düşmüş bulunuyor. Altcoin piyasasında her zaman düşmeler gerçekleşmediği gibi aynı seviyelerde sabit bir şekilde seyir eden altcoinlerde bulunuyor. Bitcoin Cash yıl boyunca aynı değerlere sahip olmayı başarmış diğer birçok altcoin gibi düşüşlere izin vermemiş. Ripple’ın piyasada ezilmesiyle beraber Stellar,  Tron, Cosmos, LEO ve Monero gibi para birimleri 2019 yılında istediği elde edememekle birlikte büyük düşüşlere maruz kaldı. Bu sevilen ve sıklıkla tercih edilen altcoinler için piyasada değer kaybettiğini söyleyebiliriz fakat değerini arttıran, yükselişe geçen altcoinlerin olduğunu da belirtmemiz gerekir. Tezos, %185 oranında bir artış gerçekleştirdi ve 2019’un sevilen altcoinlerinden oldu. Diğer yükselişe geçen altcoinler ise Huobi, Chainlink’dir.

2020 Yılında Altcoin Piyasası Ne Olacak?

2020 yılında altcoin piyasası ne durumda olacak? 2020 altcoin piyasasını nasıl etkileyecek? Ünlü analist Martin Young, 2019 senesinin ardından bahsedilen herhangi bir farklılık olmadıkça altcoinlerde düşüşün devam edeceğini fakat büyük düşüşlerinden kurtulacaklarını söyledi. İlerleyen zamanda altcoin piyasasına artan talep, kripto paraların geleceğin kullanılan para birimi haline gelmeleri ve küresel durgunluk altcoin piyasasının daha da canlanmasına ve eskisinden daha iyi bir hal almasında etmen olabilir. Jeopolitik krizlerde altcoin ve bitcoin piyasasının yükselişe geçmesinde rol oynayan bir diğer etmendir. Ayrıca kripto para madenciliğinden alınan ödülün yarıya indirilmesi dolayısıyla da ortaya çıkan bitcoin arzının azalması paranın değerlenmesinde söz sahibi olabilir ve yatırımcıları iyi bir sene bekleyebilir.

Bitcoin