Altcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Altcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Altcoin madenciliği uzun bir süredir yapılan, bilgi ve tecrübe gerektiren bir işlemdir. Her altcoin türüne göre verdiği ödül değişse de bu ödülün değeri de borsada farklılık göstermektedir. Herhangi bir altcoin ne kadar çok madenciliğe maruz kalırsa da bu onun verdiği ödülün düşeceğine bir işaret olabilir ki bu aynı zamanda değer artışına da neden olabilir.

Değişik zamanlarda değişik olaylara maruz kalan altcoinler madencilikten elde edeceği ödüllerin değerlerinde de değişikliğe gitmesine neden olabilir. Ayrıca altcoin madenciliğinde bilinmesi gerekenlerden bir diğeri de havuz sistemi ile madencilik ve solo madenciliğin farklılıklarıdır. Tek başınıza gerçekleştirebileceğiniz bu madencilik türü çok daha zorlu ve çok daha uzun bir sürece yayılabilir fakat kazım için herhangi bir ücret de vermek zorunda değilsiniz. Havuz madenciliğinde ise farklı minerlar ile birlikte yapacağınız kazımlar çok daha hızlı ve kazançlı bir sonuca ulaşmanızda yardımcı olacaktır. Aynı zamanda bu havuz madenciliği için sizden komisyon ücret alınmaktadır. Bunun yanı sıra da kazımı yapılan altcoin istenilen bir miktara ulaşmadığı sürece cüzdana çekilemez.

Thodex Altcoin madenciliği için Bitcoinde de olduğu gibi birtakım donanımlar gerekmektedir. İnternet bağlantısı ve güçlü bir sistem gerekliliğinin yanında isteyen minerlar da çevrimiçi web sitelerinin sağladığı hizmetlerden de faydalanarak kazım gerçekleştirebilir.

Havuz Madenciliği Nedir? Nasıl Yapılır?

Birçok web sitesi bu havuz sistemlerinden faydalanabilmeniz için destek sağlamaktadır. Her birinin kendine özel alt ödeme limiti ve kazımını yaptığınız coinin belli bir kısmını komisyon olarak almaktadır. Bu web sitelerinin bazıları kayıt gerektirirken bazıları da kayıt gerektirmeden işlemlerden faydalanabilmenize olanak sunmaktadır. Eğer sizde küçük çaplı bir madenciyseniz ve bu alanda çok fazla bilgiye sahip değilseniz havuz madenciliği altcoinlerden elde edeceğiniz kazançları çok daha cazip kılabilmektedir.

Çoğu havuz madenciliğinde size “Multipool” (Çoklu Havuz) özelliği de sağlanmaktadır. Bu size birçok alternatif birimin aynı zamanda kazım işlemi gerçekleştirmesine, bakiyenin de büyük oranda artmasına neden olacaktır.

Katılacağınız havuzlarda alınan işlem ücreti sizin kazancınızı etkileyeceğinden havuz madenciliğinde dikkat etmeniz gereken noktalardan biridir. Yüksek işlem ücreti isteyen havuzlar, sizlere çok daha yavaş ve zorlu bir şekilde kazanç sunacaktır.

Bitcoin